Sürdürebilirlik, en basit tanımıyla, gelecek nesilleri düşünerek her türlü kaynağın özenle kullanılmasıdır. Sürdürülebilirliğin sağlanması, tarafların kaynakların devamlılığını sağlamak için harcadığı ortak çabaya bağlıdır. Tedarik zincirinde sürdürülebilirlik ise tarafların çevresel, ekonomik ve sosyal unsurların tamamını dikkate alması ile mümkündür.

Sarp Intermodal olarak bu 3 unsura değer veriyoruz. Çünkü bizce sürdürebilirlik gerekliliktir!

Çevresel Sürdürülebilirlik;

Taşımacılığın geleceğini şekillendirirken, iklim değişikliği tehdidine karşı tüm operasyonlarımızın çevre üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için çalışıyoruz. Karayolu kullanımını mümkün olduğu kadar minimize ederek Demiryolu ya da RO-RO Taşımacılığının payını arttırıyoruz. Bunu yaparken 2016 senesinde 10.000 Adet taşımayı karayolu yerine intermodal taşımacılık modeli kullanarak, yaklaşık 400.000 Adet ağaç yani 1055 hektar ormanın korunmasına destek olduk.

Ekonomik Sürdürülebilirlik;

Operasyonel verimliliğimizi sürekli arttırıyor ve müşterilerimize ekonomik sürdürülebilirlik sağlıyoruz. İnovatif çözümler ile teknolojiden faydalanıyor, farklı tipte konteyner yatırımlarımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetler sunuyoruz. Hizmetlerimizi müşterilerimizin yararına sürekli optimize etmek adına yaptığımız faaliyetleri gözden geçiriyoruz ve gerekli aksiyonları alıyoruz.

Sosyal Sürdürülebilirlik;

Sosyal sürdürülebilirliğimizin temeli çalışanlarımızın memnuniyeti üzerine kurulmuştur. Onların sürekli gelişimine yönelik olarak eğitimler düzenliyoruz. Ayrıca Sarp Intermodal olarak istihdamlarımızda üniversitelerin lojistik bölümü mezunlarını tercih ediyoruz.