Değerli Müşterilerimiz ve Tedarikçilerimiz,

Şirketinizin güvenliği ve müşteri bilgilerinin korunması, bizim için en üst düzeyde bir önceliktir. Son zamanlarda artan e-mail sahtekârlığı (phishing) saldırılarına karşı sizi bilgilendirmek ve koruma önlemlerinizi artırmak istiyoruz. E-mail sahtekârları, sizin ve işletmemiz için hassas bilgilere ulaşmaya veya ödemelerinizi yanlış hesaplara yönlendirmeye çalışabilirler. Bu nedenle e-mail sahtekârlığına karşı daha iyi korunmanız için aşağıdaki bilgilendirmeleri dikkate almanızı önemle tavsiye ediyoruz:

  • E-posta Adreslerinin Doğruluğuna Dikkat Edin: Müşterilerimiz ve tedarikçilerimizle yalnızca aşağıda belirttiğimiz uzantılı e-posta adreslerini kullanıyoruz. Dolandırıcılar, e-posta adreslerimize benzer hesaplar oluşturarak sizi yanıltmaya çalışabilirler. Lütfen yalnızca aşağıdaki uzantıları kullanarak iletişim kurduğumuzu unutmayın! Ancak bu önlem tek başına yeterli değildir. E-mail adreslerinin harf sıralamalarında değişiklik yapılmış olabilir, ilk bakışta aşağıdaki uzantılar gibi gözükse de harflerin sıralamaları değiştirilmiş olabilir.
   @sarpintermodal.com
   @logiva.com.tr
   @sabalojistik.com
   @makilogistics.com
   @pace.com.tr
   @sarplease.com
   @taltrailer.com
   @talbilisim.com
  • Cevap Adresini Kontrol Edin: Müşterilere özel gönderilen e-postaların cevap adresi her zaman gönderen adresi ile aynıdır. E-posta dolandırıcıları, gelen posta adresini sahtelemeye çalışabilirler. Ancak bu durumda cevaplandığında cevap adresi farklı görünür. Bu nedenle e-postaları yanıtlarken gönderen ile cevap adresine dikkat edin!
  • Değişiklik Bildirimlerine Dikkat: Şirketimizden geldiği ifade edilen bir e-posta alırsanız ve bu e-postada hesap numarası değişiklikleri veya ödemelerin farklı bir hesaba yapılması gerektiği gibi bir bilgi bulunuyorsa lütfen dikkatli olun! Bu tür e-postaları aldığınızda lütfen daha önce kullanılan iletişim yöntemleriyle (telefon gibi) bize ulaşarak söz konusu bilgiyi teyit ettirin!
  • Şüpheli E-postaları Bildirin: Eğer “bizden geldiğini” düşündüğünüz ancak yukarıda belirttiğimiz uzantılara sahip olmayan veya cevap adresi gönderen adresinden farklı olan bir e-posta alırsanız, lütfen bu durumu bize bildirin! Bizimle iletişime geçmek isterseniz şirketimiz her zaman telefonlarınıza açıktır.

Ayrıca IT departmanımıza support@sarpintermodal.com maili üzerinden erişebilirsiniz.